Budownictwo i architektura

Przeglądy techniczne UDT urządzeń dźwignicowych

Trzeba pamiętać, że w przypadku urządzeń dźwignicowych musimy skorzystać z usług specjalistycznych firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie montażu a także konserwacji urządzeń tego typu. W związku z tym korzystając z urządzeń takich jak suwnice, żurawie, dźwigniki czy trawersy powinniśmy zgłosić się do firmy, która posiada odpowiednie uprawnienia UDT.
Serwis a także konserwacja urządzeń dźwignicowych – co trzeba mieć świadomość tego?
Przede wszystkim powinniśmy być świadomym, że obsługa a także konserwacja urządzeń transportu bliskiego wymaga odpowiednich uprawnień, które wydawane są przez właściwy Urząd Dozoru Technicznego, czyli UDT.

Serwis urządzeń dźwignicowych Konin wykonywany jest przez pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje a także uprawnienia w zakresie złożonego montażu oraz serwisowania urządzeń takich jak żurawie czy trawersy. Naprawy urządzeń dźwigowych Konin dotyczą zarówno urządzeń objętych gwarancją jak i pogwarancyjnych, dzięki czemu zyskujemy profesjonalną pomoc w przypadku z każdego rodzaju sprzętu. Usługi serwisowe obejmują też przygotowanie urządzeń do okresowych obowiązkowych badań UDT. Obejmuje to między innymi sporządzanie dokumentacji urządzeń, która jest poddawana weryfikacji w czasie przeglądu. Warto mieć na uwadze, że niesprawny sprzęt nie zostanie dopuszczony do pracy. Odbiory UDT Szamotuły umożliwiają zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów używanie danego sprzętu wyłącznie na podstawie wyborów urzędu dozoru technicznego. Procedura odbioru polega na sprawdzeniu stanu technicznego urządzenia oraz zweryfikowaniu dokumentacji.

Zobacz więcej: Serwis urządzeń dźwignicowych Kościan.