Dom i ogród

Jakie rośliny upiększą ogród?

Na wiosnę warto odświeżyć swój ogród, wprowadzając nowe gatunki roślin. Taka odmiana spowoduje, że ogródek odżyje. Warto dodać, że kontakt z naturą uspokaja i sprzyja relaksowi.

Choćby z tego względu warto zadbać, by nasz ogród był miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać każdą wolną chwilę. Aby ten cel osiągnąć, powinno się wybrać odpowiednie rośliny. Trzeba podkreślić, że nie wszystkie gatunki świetnie sobie radzą na słabszych glebach. Niektóre potrzebują do rozwoju intensywnego podlewania a także żyznej gleby. Są natomiast rośliny niewymagające, które cudownie zakwitną nawet w ogrodach skalnych.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Bardzo oryginalną rośliną o ciekawym pokroju jest Rozplenica japońska, która osiąga wręcz metr wzrostu. Posiada charakterystyczne sztywne pędy, na których osadzone są kwiaty. Kwiatostan przypomina puchaty ogon i wygląda realnie zjawiskowo. Jest to gatunek nawet zaprojektowany do posadzenia na rabatach. Świetnie sobie radzi także w ogródkach skalnych. Należy natomiast pamiętać, że w szczególności po posadzeniu wymaga odpowiedniego nawożenia. Warto natomiast zadbać o tę roślinę, ponieważ stanowi urozmaicenie każdego ogrodu. Świetnie sobie radzi w różnorakich warunkach również Imperata Red Baron, czyli trawa o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Na starcie tylko końcówki listków są czerwone, jednakże po pewnym czasie cała roślina jest już zabarwiona na intensywną czerwień. Jest to roślina o niedużych wymaganiach i łatwa w pielęgnacji. Jeżeli zaś w ogrodzie mamy murki, warto zastanowić się o gatunku Dzwonek karpacki. Jest to roślina o pięknych niebieskich kwiatach.
Polecam: Rozplenica japońska.