Dom i ogród

Rośliny ozdobne w ogrodzie

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko i wyłącznie go dekorują, niemniej jednak także gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną oraz znajomymi. Natomiast by rośliny bardzo dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, trzeba wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy niezbędnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli pragniemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w odpowiedniej porze roku, ażeby rosły i pięknie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do omal dwóch metrów wysokości. Co więcej, może być szeroka dosłownie na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę bardzo często jest wykorzystywana do wykonania żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, ale kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Wspaniale kwitnącą rośliną jest także Budleja trójkolorowa, która osiąga nawet dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają wręcz do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, dosłownie do września. Nie ma dużych wymogów glebowych, ale powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeżeli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze własnego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Polecam: Hortensja Vanille fraise.