Finanse i bankowość

Wycena aktuarialna przedsiębiorstwa – usługi

Jeżeli chcemy oszacować naszą firmę, ponieważ planujemy fuzję, to z całą pewnością warto skontaktować się z biurem aktuarialnym, które oferuje usługi tj. wycena przedsiębiorstwa. Trzeba pamiętać o tym, że są to usługi świadczone w sposób profesjonalny, kompleksowy, prócz tego dostosowane do różnorakich odbiorców i klientów, a więc nie tylko firm, ale także spółek instytucji czy także sądów i prokuratur.
Usługi aktuariuszy – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Na początku należy zaznaczyć, że biuro aktuarialne świadczy usługi, które oparte są na wiedzy z zakresu ekonomii a także finansów.

Dodatkowo, są to nie tylko usługi dotyczące wykonywania wycen, ale też opracowywania modeli inwestycyjnych, czy też wykonywania analiz a także ocen projektów przykładowo modernizacyjnych czy także restrukturyzacyjnych i majątkowych. Pamiętajmy o tym, że wycena spółki czy również przedsiębiorstwa jest potrzebna między innymi w sytuacji procesu upadłościowego likwidacyjnego wprowadzenia optymalizacji podatkowej czy także toczącego się procesu cywilnoprawnego. Warto mieć na uwadze też o tym, że takie firmy zajmują się też wyceną wartości niematerialnych np takich jakby wycena marki. Możemy też zamówić usługę polegającą na wycenie rezerw firmowych, które powinny być przeznaczone dla pracowników, a więc na różnorakie formy gratyfikacji, świadczenia takie jak świadczenia medyczne ekwiwalenty węglowe czy również przejazdowe. Dlatego też w przypadku przykładowo wprowadzenia optymalizacji podatkowej do swojego przedsiębiorstwa warto skontaktować się z doświadczonymi aktuariuszami.

Więcej informacji: biuro aktuarialne.