Inne

Adwokat – zakres usług

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe a także profesjonalne usługi w zakresie różnorakich dziedzin prawa, w głównej mierze prawa gospodarczego oraz podatkowego. O ile więc mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do adwokata o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Głównie trzeba wyraźnie zaznaczyć, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak również biznesowym, czyli przedsiębiorstwom oraz spółkom.

Jest to w głównej mierze obsługa prawna dotycząca analizy oraz weryfikacji dokumentacji firmowej. Prócz tego, adwokaci odpowiadają również za zakładanie spółek poznań. Warto wspomnieć, że profesjonalna pomoc prawna jest również niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak też przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak także sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta także przed urzędem skarbowym. A dodatkowo, adwokaci, którzy specjalizują się w nieomalże podatkowym, oferują nie tylko i wyłącznie doradztwo, niemniej jednak także występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, w głównej mierze takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w sytuacji działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Trzeba jednakże pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Sprawdź tutaj: spółka jawna poznań.