Marketing i reklama

Ile kosztuje projekt logo?

Logo jest znakiem rozpoznawczym, którym okazuje się kilka firm. Wiele z nich nie posługuje się wręcz nazwą, a w wielu przypadkach wyłącznie logo.

Jeśli jest ono charakterystyczne i ogólnie znane, to właściwie każdy jego odbiorca i tak posiada pojęcie z jaką firmą posiada do czynienia. Takie rozpoznawalne logo to bardzo ważny atrybut dla firmy. Dlatego tworzenie logo zazwyczaj powierza się specjalistom, którzy w tej dziedzinie posiadają spore praktykę. Jeśli właściciele firm muszą płacić za takie projekty, to wymagają, ażeby był one jak najlepsze i jak najlepiej odpowiadały ichniejszym potrzebom.
Jeśli takie zlecenie się daje, to w wielu przypadkach określa się wymagania względem niego. Zdarza się, że właściciele firm posiadają swoje ulubione kolory, które w takim logo chcą wykorzystać. Niekiedy kreacja logotypu zostaje od początku do końca zdana na profesjonalistów i to wówczas oni mają najwięcej do powiedzenia. Zdarzają się bowiem takie osoby, które nie mają bladego pojęcia na temat tego, jak mogłoby wyglądać logo ichniejszym firmy. Nie mają żadnych skojarzeń ani preferencji. Osoby takie najczęściej zdają się na wiedzę i doświadczenie specjalistów i liczą na to, że zaproponują im oni coś na miarę ichniejszym oczekiwań. W każdym przypadku, gdy tworzone jest logo opracowuje się go w paru wariantach i w takiej postaci przedstawia się klientowi. Niekiedy propozycje te przesyła się drogą e-mailową. Jeżeli któryś z nich jest szczególnie preferowany, to jemu poświęca się w przyszłości uwagę i dopracowuje według swojego gustu lub według nadziei klienta. Nie posiada znaczenia czy projektuje się tanie projekty logo, czy ich ceny są wyższe. W każdym przypadku to do klienta należałoby ostateczna decyzja odnośnie tego, jakie logo zostaje zaakceptowane. On za nie płaci i ona ma się nim okazywać, więc jemu przede wszystkim posiada się ono podobać. Tym bardziej takie logo zazwyczaj na stałe przypisuje się do danej marki.
Zobacz także: www.whiteart.pl/portfolio/logo .