Pozostałe

Interesujące miejsca w Polsce

Częstokroć wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są również wyjątkowo ciekawe miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Wiele miejsc odwiedzanych jest przez turystów z za granic.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto skorzystać i zobaczyć najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy interesujące miejsca na weekend. Dzięki takim niedługim, ale dobrze zaplanowanym wypadom, możemy zobaczyć rzeczywiście ciekawe zabytki, niemniej jednak również miejsca interesujące przyrodniczo. W znaczącej liczbie sytuacji zapominamy, że przykładowo. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest przecież zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, ale też niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny wspaniały przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy , a oprócz tego tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który właściwie każdy Polak powinien odwiedzić, to oczywiście krakowski Wawel. Bardzo dobra architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to wyłącznie niewielka próbka tego, co można spostrzec w Polsce. Wystarczy wyłącznie dobrze zaplanować weekendy, ażeby poznać miejsca całkiem niezwykłe.
Źródło informacji: ciekawe miejsca w Polsce.