Pozostałe

Katalogi moderowane

Żeby dotrzeć ze własną stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niezbyt długim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron www może rządzić się własnymi regułami, warto zatem rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeśli charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, należy się upewnić, czy jest to z całą pewnością bezpłatny katalog stron www. Sporo z nich daje opcję bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednak wstawienia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana witryna znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie za każdym razem każdemu odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy albo prywatnego posiadacza tej strony. Właściwym rozwiązaniem są wtedy darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takiej sytuacji katalogi zarabiają jedynie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, ażeby każdy katalog witryn internetowych, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już wiele stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi też o to, aby strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To również jedna z podstawowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Zobacz więcej: katalog stron www.