Pozostałe

Odszkodowanie z OC

Wypadki oraz dodatkowo kolizje zdarzają się praktycznie każdego dnia na polskich drogach. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób powinniście się zachować w takim przypadku. Im bardziej będziecie świadomi posiadanych praw, tym w dodatku będziecie mogli uzyskać.

Jako strona poszkodowana nie powinniście wszakże ponieść żadnej straty związane z zaistniałym wypadkiem samochodowym. Warto zatem dowiedzieć się, jak walczyć o wysokie odszkodowania Sandomierz, dzięki któremu będziecie mogli pokryć koszty związane z naprawą samochodu osobowego , a dodatkowo z powrotem do pełnego zdrowia. Te środki finansowe po prostu wam się obligatoryjnie należą, dlatego powinniście się o nie stosownie upomnieć.
Odszkodowanie po wypadku samochodowym to nie jedyne prawo o które powinniście się ubiegać. Na czas naprawy waszego auta osobowego w warsztacie przysługuje wam prawo do wypożyczenia samochodu zastępczego. Auto zastępcze z OC zostanie w pełni pokryte przez zakład ubezpieczeń sprawcy wypadku samochodowego. Będziecie więc mogli zaraz powrócić do prowadzenia normalnego trybu, dzięki samochodowi zastępczemu. Jeszcze kilka lat temu każdy poszkodowany musiał najpierw uargumentować potrzebę posiadania auta zastępczego, a dopiero w przyszłości go wypożyczyć. Obecnie uznaje się, że samochód osobowy jest priorytetowym narzędziem normalnego użytku każdego kierowcy bez względu na realizowane przez niego obowiązki służbowe. Warto zatem w tej samej chwili po oddaniu auta do warsztatu udać się do wypożyczalni w celu nabycia samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku.
Zobacz więcej: auto zastępcze z OC.