Pozostałe

Pomoc finansowa i merytoryczna inwestora

Największym kłopotem każdego młodego przedsiębiorcy jest brak środków inwestycyjnych. Posiadanie dobrego pomysłu to jedno, ale jego zrealizowanie wymaga już ogromnego nakładu finansowego. Jako młodzi przedsiębiorcy nie będziecie mogli liczyć na pomoc instytucji inwestycyjnych, ponieważ nie posiadacie adekwatnej wiarygodności kredytowej.

Będziecie więc musieli wyszukać inny sposób na zyskanie środków inwestycyjnych niezbędnych do wykonania waszej firmy. W tym celu warto poszukać współudziałowca inwestycji, który wesprze was finansowo , a dodatkowo merytorycznie. Na pewno jesteście jednak interesujące, gdzie szukać inwestora , a ponadto na jakich zasadach zostanie wam udzielone wsparcie finansowe.
Inwestorzy bardzo chętnie współpracują z młodymi firmami, jeżeli uważają ich właścicieli za osoby kompetentne, a sam pomysł za warty realizacji. W takim wypadku chętnie wesprą was swoimi środkami inwestycyjnymi w zamian za udziały w waszej firmie. Jeśli ten model wam odpowiada, to warto poszukać współudziałowca inwestycyjnego, który zechce wspomóc waszą firmę. Na stronie internetowej szukam współudziałowca inwestycji możecie zarejestrować swoją firmę i zilustrować waszą propozycję. Strona ta jest w dużej liczbie przypadków odwiedzana przez inwestorów, którzy poszukują nowych sposobności na zainwestowanie swoich środków majątkowych. O ile wasza oferta przypadnie do gustu dla jednego z inwestorów, to na pewno skontaktuje on się z wami przez pocztę elektroniczną albo telefonicznie. Warto zatem skupić się na pisaniu oferty , a dodatkowo na jej późniejszym, specjalistycznym zademonstrowaniu, abyście mogli przekonać do siebie doświadczonego współudziałowca inwestycyjnego.
Źródło: inwestor szuka pomysłu.