Fauna i flora

Odstraszanie zwierząt

Wiele ludzi, które prowadzą gospodarstwo rolne albo także mają ogród, zastanawia się, w jaki sposób skutecznie odstraszyć zwierzynę leśną, która żeruje na uprawach. Skutecznym sposobem jest odstraszacz na bobry, czyli preparat chemiczny, który imituje zapach wilka, który jest naturalnym wrogiem zwierząt leśnych takich jak bobry czy sarny, a równocześnie jest to zapach neutralny dla człowieka.
Sposoby na odstraszanie zwierzyny leśnej – na zwrócić uwagę?
Należy wyjaśnić, że preparaty takie jak odstraszacz na sarny głównie są produktami bezpiecznymi, które nie wpływają w żaden negatywny sposób na uprawę, a jednocześnie są bezpieczne dla zwierząt a także ludzi.

Są to także preparaty z atestami, które są biodegradowalne a także ekologiczne. Co więcej, wykazują się bardzo wysoką skutecznością, a zatem w skuteczny sposób zabezpieczają uprawy czy również ogrody przed wizytami zwierząt leśnych, które mogą spowodować ogromne straty. Trzeba wspomnieć również o tym, że repelent na dziki może być stosowany w dwojaki sposób. Taki preparat może być zastosowany bezpośrednio na ziemi, ale też można go użyć na palikach ogrodzenia poprzez użycie odpowiednich szmatek czy także gąbek. Warto wspomnieć o tym, że z takiego preparatu bardzo chętnie korzystają właściciele gospodarstw rolnych, ale również właściciel ogrodów, sadów ty także myśliwi i leśnicy. Jeżeli już więc mamy problem ze zwierzętami leśnymi, które powodują straty przykładowo w naszych uprawach kukurydzy, warto zastosować skuteczny oraz bezpieczny preparat chemiczny, który odstrasza zwierzynę leśną.

Dodatkowe informacje: odstraszacz na bobry.