Finanse i bankowość

Wycena aktuarialna

Przedsiębiorcy w narastającym stopniu zdają sobie sprawę, że warto skorzystać z fachowych usług inwestycyjnych, jak także takich jak wycena aktuarialna. Warto wspomnieć o tym, że takie usługi świadczone są przez firmy, które dysponują głównie wysoko wyspecjalizowaną kadrą pracowników, a więc licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem, którzy mają na koncie sporo opracowanych z powodzeniem raportów oraz wycen i analiz.
Usługi doświadczonego aktuariusza – co warto wiedzieć na ten temat?
Głównie aktuariusze świadczą usługi dostosowane do potrzeb klientów, które obejmują w głównej mierze wycenę całych firm, niemniej jednak też ich zintegrowanych części.

Prócz tego możemy też liczyć na usługi takie jak wycena spółki. Takie wyceny są przeprowadzane, o ile firma chce wprowadzić optymalizację podatkową. Warto zamówić się taką wycenę także w sytuacji jeżeli przedsiębiorstwa tyczy się proces upadłościowy czy także likwidacyjny. Wartość firmy warto poznać również w sytuacji, o ile planujemy ją sprzedać. Warto być świadomym także o tym, że aktuariusze świadczą też usługi tj. wycena marki. Znak towarowy czy też marka to wartości niematerialne, które zyskują coraz większe znaczenie. Mogą być wycenione także inne wartości przykładowo tj. relacje z klientami czy również patenty posiadane przez przedsiębiorstwo. Przy tym firmy aktuarialne świadczą także usługi, które obejmują opracowywanie kompleksowych modeli inwestycyjnych. Zajmują się również świadczeniem usług na rzecz sądów, a więc są to między innymi wyceny przedsiębiorstw.

Polecamy: wycena spółki.