Finanse i bankowość

Wycena przedsiębiorstwa

Firmy aktuarialne świadczą usługi z zakresu wykonywania wycen inwestycyjnych oraz aktuarialnych na rzecz klientów biznesowych np takich jak firmy reprezentujące różne profile działalności czy również spółki. Musimy pamiętać o tym, że wycena przedsiębiorstwa wymaga głównie fachowej wiedzy z zakresu ekonomii, ale też korzystania z przyszłościowych rozwiązań, które pozwalają na wykonanie takiej wyceny w sposób precyzyjny a także przyjazny dla klienta.
Usługi biur aktuarialnych – na co musimy zwrócić uwagę?
Zdecydowanie powinno się rozpocząć od tego, że usługi takie jak wycena spółki w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością i są wykonywane na rzecz spółek różnego typu.

Pamiętajmy o tym, że taka wycena jest potrzebna w większości przypadków, które dotyczą na przykład procesów fuzji ale też rozdziału czy też chęci sprzedaży albo kupna. Pamiętajmy również o tym, że taka wycena zalecana jest sytuacji np procesu upadłościowego czy też likwidacyjnego firmy lub też spółki. Warto mieć na uwadze o tym, że wycena firmy oparta jest o specjalistyczną edukację licencjonowanych aktuariuszy. Przy tym, aktuariusze zajmują się także wyceną na przykład rezerw przeznaczonych na świadczenia pracownicze, takie jak odprawy emerytalny czy także pośmiertne, niemniej jednak także różnorakie formy gratyfikacji dla zasłużonych czy doświadczonych pracowników. Są to również wyceny wartości niematerialnych oraz prawnych, a zatem przykładowo takich jak marka, znak towarowy patenty czy też relacje z klientem.

Więcej informacji: wycena znaku towarowego.