Medycyna i uroda

Kiedy warto skorzystać z komory normobarycznej?

Covid 19 jest jak dotąd najpoważniejszą pandemią. Różnorodne badania wykazały, że tlenoterapia odgrywa ważną rolę w leczeniu tej choroby. Terapia tlenowa w komorze Normobaric gwarantuje pacjentom bezpieczny, skuteczny i wygodny sposób na otrzymywanie najwyższej jakości tlenu uzupełniającego w czasie rekonwalescencji po infekcji Covid19.

Tlen może wspierać funkcje komórkowe i pomagać w zmniejszeniu stanu zapalnego, bólu i zmęczenia.
Normobaria, zwana także tlenoterapią hiperbaryczną lub po prostu HBOT, to zabieg stosowany w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Terapia opiera się na założeniu, że wzrost ciśnienia otoczenia na zewnątrz ciała pacjenta powyżej ciśnienia atmosferycznego powoduje powiększenie przepływu tlenu do tkanek. Skutki komór normobarycznych mogą być szeroko zakrojone i znaczące, a wręcz są stosowane w leczeniu urazów związanych z walką.
Tlenoterapia komorowa normobaryczna jest cenną opcją leczenia pacjentów z różnymi schorzeniami. Przywraca funkcje fizjologiczne a także niweluje nasilenie i czas trwania działań niepożądanych, prowadząc do zmniejszenia dolegliwości pacjenta.
Komory normobaryczne działają poprzez powiększenie ciśnienia otoczenia wewnątrz komory. Gdy ciśnienie wzrasta, naczynia krwionośne w ciele są zmuszone do szerszego otwarcia, co daje możliwość na dotarcie większej ilości tlenu do tkanek. Normalne ciśnienie atmosferyczne wynosi mniej więcej 800 mmHg, w trakcie gdy ciśnienie w komorze normobarycznej może sięgać 1200 mmHg.
Terapia tlenowa jest szeroko stosowanym zabiegiem medycznym, głównie w leczeniu chorób wywołanych anemią. Może być też stosowany po regeneracji coxid19 w celu poprawy efektywności tkanek dotkniętych infekcją. Funkcjonuje poprzez dostarczanie dodatkowego tlenu do tkanek dotkniętych infekcją. Odbywa się to za pomocą maszyny, która pompuje tlen do krwi pacjenta.

Warto sprawdzić: komora normobaryczna.