Medycyna i uroda

Na czym polega normobaria?

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, w głównej mierze pobudzona jest produkcja kolagenu, jak także osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a zatem biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. Ponadto, tlenoterapia to także sposób na to, ażeby cieszyć się młodym wyglądem, a więc spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się w głównej mierze defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, np dotyczącymi układu kardiologicznego, ale też mogą z niej korzystać osoby, które pragną poprawić własne samopoczucie czy wygląd.

Trzeba zaznaczyć, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak również podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a więc tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru. Rezultatem zażywania sesji w takich specyficznych warunkach jest wzrost dotlenienia każdej komórki oraz tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, między innymi tj. zwiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak również psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają także na stan układu neurologicznego. Co więcej, normobaria łódzkie świetnie wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a więc między innymi sprawia zmniejszenie obrzęków, redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak też korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Zobacz również: normobaria łódzkie.