Prawo

Zasiedzenie nieruchomości – obsługa prawna

Osoby, które są posiadaczami nieruchomości, a równocześnie nie posiadają aktu własności powinny być świadomym, że mogą go dostać poprzez złożenie wniosku do sądu i udowodnienie, że zasiedlają daną nieruchomość przez okres co najmniej 20 lat albo 30 w sytuacji tak zwanej złej wiary. Nie ulega wątpliwości, że w tak zaistniałej okoliczności przyda nam się fachowa pomoc prawna, taka jak prawnik kielce zasiedzenie.
Pomoc prawnika – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba podkreślić, że zgodnie z panującymi przepisami prawa możemy pozyskać prawo własności do danej nieruchomości poprzez tak zwane zasiedzenie.

W praktyce oznacza to, że powinniśmy zajmować daną nieruchomość przez okres przynajmniej 20 lat, jeżeli nie mieliśmy świadomości, że nie jesteśmy jej właścicielami albo okres 30 lat, jeśli przygotowaliśmy to w złej wierze, a zatem posiadając edukację o braku własności. Nie ulega wątpliwości, że w sytuacji składania wniosku do sądu o pozyskanie takiego prawa nabycia własności z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto korzystać z pomocy kancelarii specjalizujących się w takich sprawach, a zatem takich jak kancelaria prawna kielce zasiedzenie. Do zadań prawnika będzie zarówno skonstruowanie odpowiedniego wniosku do sądu, jak także zdobycie i przedłożenie dokumentów potwierdzających zasiedzenie. Dlatego też coraz więcej ludzi, którzy pragną uregulować stan nieruchomości korzysta właśnie z pomocy doświadczonych adwokatów, takich jak adwokat kielce zasiedzenia. Przed sądem należy udowodnić, że przez okres przynajmniej 20 lat zasiedliśmy nieruchomość.

Polecamy: dobry adwokat kielce zasiedzenie.