Inne

Dezynsekcja – profesjonalne usługi

Coraz więcej firm na rynku specjalizuje się w deratyzacji, dezynsekcji a także dezynfekcji. Wszystkie te procesy są niezbędne, ażeby utrzymać porządek w domu, firmie..

. a wręcz w samolocie. Na czym polegają te procesy? Czytajcie dalej.
Kiedy potrzebna jest deratyzacja?
Tępienie szczurów to proces szybkiego i skutecznego eliminowania szczurów i myszy z domów lub firm.Gryzonie za każdym razem są nieprzyjemnym szkodnikiem, niemniej jednak w firmie wskazane jest podjęcie jeszcze większych środków ostrożności przed tym szkodnikiem. Oprócz szybkim działaniem w sytuacji wykrycia szczurów i myszy w firmie, powinno się także pamiętać o zapobieganiu szkodnikom. Wyeliminowanie szczurów i myszy nie jest takie proste, dlatego najlepiej mieć dobry zamiar prewencyjny, by utrzymać gryzonie z dala od swojej firmy. Stosowanie rodentycydów jest niedrogim sposobem na pozbycie się gryzoni, niemniej jednak świetny zamiar testom gryzoni w każdym momencie będzie znacznie skuteczniejszym wyjściem, by utrzymać gryzonie z dala od Twoich pomieszczeń.
Dezynfekcja, czy całkowita sterylizacja?
Dezynfekcja to zmniejszenie liczby bakterii, wirusów lub grzybów do pożądanego stężenia. Sterylizacja, czyli całkowita eliminacja wszystkich mikroorganizmów, nie jest na ogół potrzebna lub częstokroć nie jest możliwa. Rzeczywiste stężenie mikroorganizmów wymagane do wywołania choroby (lub innych kryteriów) nie jest bardzo dobrze zdefiniowane w większości warunków, a procedury dezynfekcji zostały opracowane głównie na podstawie empirii. Skuteczność danego środka dezynfekcyjnego zależy jego stężenia, czasu kontaktu, temperatury, mętności, koncentracji cząstek stałych i specyficznych mikroorganizmów.
Dezynsekcja w samolocie
Niektóre kraje wymagają, aby loty były traktowane pestycydami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się owadów albo chorób przenoszonych przez owady, takich jak malaria. Proces stosowania pestycydów w celu zabicia owadów nazywany jest dezynsekcją. Metody dezynsekcji mogą obejmować spryskiwanie kabiny samolotu środkiem owadobójczym (przed lub po wejściu pasażerów na pokład, lub podczas lotu) albo traktowanie wewnętrznych powierzchni samolotu (gdy pasażerowie nie są na pokładzie) środkiem owadobójczym, który może być skuteczny w zabijaniu owadów do 7 tygodni.

Warto sprawdzić: dezynsekcja Konin.