Fotografia

Pamiątkowe zdjęcia

Fotografowie dzisiaj bardzo w wielu przypadkach dostają zlecenia, gdzie poza zrobieniem określonych fotografii, klienci proszą ichniejszym, żeby na ichniejszym podstawie powstał oryginalny, pamiątkowy album ze zdjęciami. Nie s to albumy, gdzie wywołane uprzednio zdjęcie jest wklejane.

Są to tak zwane fotoksiązki. Każdy fotograf, ażeby móc je przygotować, posiada do dyspozycji specjalny program do budowy fotoalbumów. Dzięki niemu dobiera sobie układ poszczególnych zdjęć w albumie. W ten sposób, zanim wybierze jego ostatnią wersję, może sprawdzić, jak będą wyglądały poszczególne pomysły.
Programy do fotoalbumów w znaczącej liczbie przypadków dostępne są także w sieci, bo wielu fotografów przygotowuje fotoalbumy, realizując zlecenia online. Wtedy dają oni do dyspozycji swoich klientów program do tworzenia fotoksiążki, który nie jest nieprosty w obsłudze. Osoby zainteresowane taką usługą wybierają sobie zdjęcia i dowolnie umieszczają je w albumie. O ile wybiorą jakiś konkretny układ, to taki zostaje wydrukowany. Często jest także tak, że klienci tylko wybierają zdjęcia do fotoksiążki, a to, jaki jest ich układ, jest już decyzją fotografa. Program do fotoalbumów ma dzisiaj do dyspozycji właściwie każdy liczący się na rynku fotograf, bo takie pamiątkowe albumy projektuje się nie wyłącznie z okazji ślubów. Coraz częściej zamawia się je jako pamiątki z chrztów, czy przyjęć komunijnych. Nierzadko fotoksiążki zamawia się jako prezenty na rocznice ślubów. Wtedy ich tematyką są te wydarzenia, które jubilaci mieli okazję razem przeżyć. Taki album to bardzo dobry pomysł na prezent na kilka okazji.
Więcej: program do fotoalbumów.