Marketing i reklama

Kalendarz biurkowy

Ci, którzy zazwyczaj kupują kalendarz kartkowy i wieszają go na ścianie, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele rodzajów kalendarzy aktualnie się tworzy. Bardzo dużą popularnością na pewno cieszy się kalendarz biurkowy piramidka, bo taki jest wygodny i bardzo użyteczny.

Nie jest on zwykle bardzo duży, zatem nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku. Częstokroć kupowanym kalendarzem jest też kalendarz książkowy. Z takich każdego dnia korzysta wiele osób, czy to w celach służbowych, czy prywatnych. W każdej tej kwestii kontroluje się on perfekcyjnie.
Na cele służbowe bardzo w wielu przypadkach wykorzystany jest również biuwar. To rodzaj kalendarza, który najczęściej można spotkać w przypadku wszelakiego rodzaju biur. Najczęściej ma on duży format. W znaczącej liczbie przypadków większy niż A4. Taki kalendarz w każdej sytuacji kładziony jest na biurku. Posiada on wyznaczone rubryki dzienne i dzięki temu łatwiej jest planować zawodowe obowiązki. Gdy kolejny tydzień mija, jedna strona z takiego kalendarza jest wydzierana i korzysta się z następnej. Na cele służbowe przeznaczony jest też planer – specyficzny rodzaj kalendarza, który ułatwia organizację czasu i zadań. Kalendarze takie zazwyczaj zamawia się w agencjach reklamowych. W takich nie wyłącznie takie kalendarze się drukuje, niemniej jednak i tworzy. Dlatego nadaje im się indywidualny charakter. Kalendarze takie mogą służyć jako reklama firmy, jeżeli już umieści się na nim logo i nazwę firmy. Jeżeli już posiada się takie życzenie można zamówić sobie kalendarz biurkowy ze zdjęciem. Na takim może odnaleźć się dowolny obraz. O ile jest to kalendarz firmowy, to zdjęcie takie zazwyczaj ma związek z jej działalnością, choć nie jest to wymaganie konieczny. Są takie kalendarze firmowe, gdzie zdjęcia umieszcza się w dowolnych konfiguracjach i nie w każdej sytuacji nawiązują one do firmy. Niemniej jednak w takich sytuacjach na każdej stronie kalendarza za każdym razem znajduje się nazwa firmy. Wówczas taki kalendarz spełnia funkcję reklamową.
Warto zobaczyć: aldo-kalendarze.pl/kalendarze-biurkowe-lezace.