Pozostałe

Blog literacki

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi natomiast ogromny wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, ażeby zaznajomić się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i wiele, wiele innych rodzajów książek, powoduje, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie szukać wskazówek i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się bajecznie i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych lub charakter o tematyce life style, natomiast jest również dużo osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog internetowy literacki to miejsce, gdzie możemy odnaleźć realnie na prawdę dużo informacji z zakresu nowości , a ponadto polecanych pozycji. Co ważne autorzy zamieszczają również recenzje książek, więc dzięki temu mamy przynajmniej jakiś podgląd na obecne propozycje wydawców.
Jak odnaleźć blog internetowy tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy znaleźć prawdziwe perełki! Sprawdź tylko, czy dany autor, by na pewno monitoruje bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać również blogów dostosowanych pod konkretny gatunek książek, jednakże autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Źródło: wyzwanie czytelnicze.